Menu
Your Cart

Wynns Motor Blok Tıkayıcı ( 325 ml )

Wynns Motor Blok Tıkayıcı ( 325 ml )
Çok Satan -26 %
Wynns Motor Blok Tıkayıcı ( 325 ml )
175,00TL
130,00TL
  • Stock: 13
  • Model: PN 16 - Motor Blok Tıkayıcı ( 325 ml )

Ürün Tanımı

Wynn’s Motor Blok Tıkayıcı motoru sökmeden silindir bloğundaki çatlakları onaran soğutma sistemi katkısıdır. 

ÖZELLİKLERİ

Hava ile temas ettiğinde cama benzeyen sert bir tabaka oluşturur.

Motoru sökmeden demir, çelik ve alüminyum silindir bloklardaki çatlakları 30 dk içerisinde onarır.

 Silindir kapak contasındaki sızıntıları önler.

 Yüksek basınca, su basıncına ve titreşimlere dayanıklıdır.

 Hortumları tıkamaz.

Contaları onarmaz, sızıntıları önler. 

KULLANIM YERİ • Silindir bloğu üzerinde oluşan ve yanma odasına veya yağlama sistemine su kaçmasına sebep olabilecek çatlakların onarımında kullanımı tavsiye edilir.

• Aşırı beyaz egzoz dumanı görüldüğünde kullanılabilir.

• Yağlama sisteminde emülsüyon (kahverengimsi yağ ve su karışımı) oluştuğunda kullanılabilir (radyatör başlığında emülsiyon görülebilir) 

 
KULLANIM ŞEKLİ

Normal Kullanım:

• Soğutma sıvısı boşaltılıp yerine su konur. Wynn’s Radyatör İç Temizleyici suya eklenir.15 dk motor çalıştırılır. Karışım boşaltılır ve suyla sistem temizlenir. Sistem tekrar suyla doldurulur. Üst radyatör kapağı ve termostat yerinden çıkarılır. Wynn’s Motor Blok Tıkayıcı iyice çalkalanır, eğer hava soğuk ise şişe ısıtılır. Wynn’s Motor Blok Tıkayıcı sisteme ilave edilir. 1 şişe (325 ml) Wynn’s Motor Blok Tıkayıcı 8 lt’ye kadar olan soğutma devreleri için uygundur. Soğutma sisteminin (termostat hariç) sökülen parçaları takılır. Sıvı seviyesine kadar su ile doldurulur. Motor ısıtılır. Motor  ısındıktan sonra en az 15 ila 20 dk motor çalıştırılır. İşlem boyunca su sıcaklığı kontrol edilir. Motor durdurulur. Motor soğuduğunda sistem boşaltılır.  Sistem soğutma sıvısı (antifiriz+su karışımı) ile doldurulur. Termostat yerine takılır. Silindir

Duvarı Çatlakları için Kullanım:

• Normal kullanım talimatı uygulanmalıdır. Ancak buji (benzinli motorlar için) veya enjektör (dizel motorlar için) hasarlı olan silindirden çıkarılmalıdır. Eğer birden fazla silindirde çatlak var ise buji veya enejektörler sırasıyla yerinden çıkarılır. Her biri 5 dk dışarıda bekletilir.

Büyük Çatlaklar için Kullanım:

• Normal kullanım talimatı uygulanmalıdır. Ancak Wynn’s Motor Blok Tıkayıcı 3 ila 4 gün arasında soğutma sisteminde kalmalıdır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi