Menu
Your Cart

Detect B / İbiotec Detect 1000 Sprey (650 ml)

Detect B / İbiotec Detect 1000 Sprey (650 ml)
Çok Satan
Detect B / İbiotec Detect 1000 Sprey (650 ml)
592,52TRY
  • Stock: 61
  • Model: İbiotec Detect 1000 Sprey (650 ml)
  • SKU: İbiotec Detect 1000 Sprey (650 ml)

GAZ SIZINTI ALGILAMA SPREYİ

TÜM MALZEMELER İÇİN UYGUN

ANTI-CORROSION, ANTI-OXIDATION

YÜKSEK ALANLARDA VE DİKEY YÜZEYLERDE KULLANMAK İÇİN JELİMSİ FORMÜL

BORU VE SAF OKSİJEN BAĞLANTILARINDA 150 bar'a kadar KULLANILABİLİR

HASSAS OLARAK KAÇAKLARI TESPİT EDER

BİR ELEKTRONİK SENSÖRÜN PERFORMANSINDAN DAHA  VERİMLİ


iBiotec® DETECT 1000 SPREY

AÇIKLAMA

DETECT 1000 kaçak detektörü, profesyonellerin her türlü testi yapabilmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Yüksek hassasiyetle ve ayrıca yüksek yüzey gerilimi gerektiren makro sızıntılarla ideal çalışmayı sağlamak için formüle edilmiştir. Yüksek basınçta (> 150 bar) saf oksijen hariç tüm gazlarda kullanılabilir. Akışkanlar, sıvılar veya gazlar, basınç altında olmadıkları zaman bile, içinde bulundukları cihazdan, özellikle bu cihaz çok süreksizliğe sahip bir cihazsa olsa bile sızma eğilimi gösterirler.  Bir cihazın sızdırmazlığı, onun sıvının geçmesini engelleme kapasitesidir. Geçirgenlige  sahip bir cihaz içindekilerin dışarı sızmasına neden olacaktır.

İki tür sızdırmazlık söz konusudur:

- hacimsel sızdırmazlık, cihazın sürekli yüzeyleriyle ilgilidir;

- Bir tertibatın veya bağlantının sızdırmazlığı:

iki yüzey arasındaki birleşme yeriyle ilgilidir, geçişlerde veya dönmede statik sızdırmazlıklar ve dinamik sızdırmazlıklar olarak tanımlanır. Kuramsal olarak mükemmel sızdırmazlığın (özellikle gazlar söz konusu olduğunda)  elde edilmesinin, gazların moleküler niteliği nedeniyle imkansız olduğunu bilmek gerekir. Mutlak sızdırmazlık gerçekçi olmayan bir ifadedir ve kullanılmaması gerekir. Yüksek sızdırmazlık dereceleri üç kategoride tanımlanabilir:

Kesin, Göreceli, Kontrollü.

Bu saptayıcı, bütün gaz sızıntılarının ölçülmesine olanak verir ve hiçbir özel cihaz gerektirmeyen genel yöntemlerden yararlanır. Bu yöntem pulvarizasyonla kabarcık yaratma olarak adlandırılır. Bir yatırımla karşılaştırıldığında bir kontrolün maliyeti düşünüldüğünde, oldukça güvenilir olma ve kullanıcının herhangi bir noktada müdahale edebilmesine olanak verme avantajına sahiptir. Ayrıca, bu saptayıcı mükemmel bir hassasiyete sahiptir. Aşırı durumlarda bile, kabarcıktaki basınç atmosfer basıncına oldukça yakındır, fakat ancak kaçağın çıkışındaki basıncın yüzey gerilimi kuvvetlerini alt etmeye yeterli olması koşuluyla oluşturulabilir. 

 
ÖZELLİKLERİ :

Son derece güvenilir sızıntı test sıvısı.

150 bara kadar saf oksijen kullanımı için uygundur.

Yanıcı değil.

KULLANIM ALANLARI :

Hacimlerin, montajların ve statik veya dinamik bağlantıların sızıntı testi için uygundur.

Kollu, vidalı tertibatlar, kaynaklar, contalar, hortumlar, kıvrımlı kavramalar, hızlı kavramalar, basınç göstergeleri, valfler,

hortumlar, kompresör tankları, radyatörler, manifoldlar, düşük sıcaklık sarımları, klimalar, ısı eşanjörleri, içi boş cisimler,

contalarla montajlar.

Gaz tüpleri, dalış ekipmanları, fren sistemleri, lastikler, basınç tahliye vanaları.

Ayrıca gözenekli kanalları, hortumları ve boruları tespit etmek için kullanılır.

Yorum Yap